В Україні створено інформаційний ресурс про щеплення та імунопрофілактику

Нещодавно за підтримки компанії GlaxoSmithKline в Україні запустили ресурс «Мои прививки».

 

Ресурс створено для надання батькам інформації про щеплення, інфекційні хвороби та імунопрофілактику.

 

На сайті розміщено цікаві факти про вакцини, історії відкриття інфекцій та вакцин проти них, приклади календарів профілактичних щеплень різних країн тощо.

 

Особливістю ресурсу «Мои прививки» є те, що він має інструмент для формування індивідуального графіка проведення щеплень – Персональный календарь прививок.

 

Він робить розрахунки на основі Календаря профiлактичних щеплень в Українi, затвердженого наказом МОЗ України від 16.09.2011 № 595.

 

Для того щоб створити календар, потрібно вказати дату народження дитини та позначити зроблені щеплення у спеціальній таблиці.

 

Календар, створений за допомогою інструменту на сайті, пропонується для ознайомлення і робити щеплення дитині можна лише за рекомендацією лікаря.

 

Перейти на сайт «Мои прививки».

 

 

За матеріалами порталу освітян України «Педрада»

Імунітет дитини та дитячий садок - як припинити низку хвороб?

Багато батьків і педіатрів вважають, що часті дитячі хвороби є невід’ємною частиною процесу адаптації дитини в дитячому саду.

Більшість батьків цікавить питання про те, чи можна якось цьому запобіги і що необхідно зробити для того, щоб дитина хворіла менше?

Часті хвороби малюка в дитячому садочку пов’язані, в першу чергу, зі зміною способу життя дитини, а також із тим, що дитина стикається з безліччю вірусів і інфекцій, які є невід’ємною частиною дитячого колективу.

Постійні захворювання дитини можуть бути пов’язані зі станом психоемоційного напруження під час адаптації до дитячого саду. Особливо страждає від цього імунітет малюка, оскільки частина його захисних сил йде на адаптацію до нових умов проживання. Так як захисних сил проти вірусів та інфекцій стає істотно менше, то це призводить до зниження імунітету, при цьому сприйнятливість організму до нових вірусів і бактерій помітно збільшується.

У більшості випадків, якщо в групу дітей протягом півроку не приводять нових діток, то всі діти в групі, «обмінявшись» вірусами і перехворівши, як правило, "запасаються" імунітетом від цих захворювань і хворіти перестають.

Багато педіатрів та імунологів дотримуються думки, що до тих пір, поки дитина не перехворіє на необхідну кількість хвороб і не напрацює свій імунітет, низку захворювань у дитячому садку зупинити практично неможливо.

Багато батьків, яких замучили часті захворювання дитини, просто перестають водити її в дитячий садок. Але це не завжди правильне рішення в такому випадку, оскільки в майбутньому, прийшовши до школи, дитина також буде хворіти. Безумовно, в 6 або 7 років захворювання будуть не такими тривалими і важкими, як в 3 роки, адже першокласник уже має більш зміцнілий імунітет.

Для того, щоб організм та імунна система дитини відновилися, після хвороби має пройти якийсь час. Але, на превеликий жаль, у більшості батьків немає можливості сидіти з дитиною вдома на тривалих лікарняних, тому вони поспішають вийти на роботу і відвести дитину в дитячий сад, як тільки її стан поліпшується.

Дуже часто відбувається так, що дитина, не встигнувши і пару днів походити в садок, відразу ж хворіє знову. У деяких випадках забрати дитину на деякий час (наприклад, на півроку) з дитячого саду має сенс для того, щоб імунна система "відпочила" і змогла в майбутньому успішно справлятися зі своїм завданням.

Ще одним способом припинити низку хвороб дитини в дитячому саду є візит до імунолога. Лікар направить дитину на проведення комплексної імунограми, завдяки якій зможе визначити, яка ланка імунітету страждає. За результатами обстеження дитині призначається спеціальна імуностимуляція.

На жаль, дуже часто мами, не звернувшись до фахівця, а скориставшись порадою подруг або знайомих, починають самостійно давати дитині імуностимулятори.

У більшості випадків, таке самолікування не приносить ніякого ефекту, а може навіть погіршити ситуацію. Це пов’язано з тим, що якщо в період прийому неправильно підібраних імуномодуляторів дитина стикнеться з якоюсь інфекцією, то захищатися імунітету буде нічим, і нове захворювання буде мати важкий перебіг.

Багато препаратів для зміцнення імунітету можна приймати тільки через кілька тижнів після перенесеної хвороби і лише за призначенням лікаря.

У деяких випадках для зміцнення імунітету дитини в дитячому садочку допомагають процедури для загартовування, правильний режим дня і повноцінне вітамінізоване харчування. Також добре допомагає дотримання правил особистої гігієни та постійне миття рук з милом після відвідування туалету, після вулиці і перед їжею. Крім цього, необхідно промивати носоглотку дитини сольовими розчинами після повернення з дитячого саду. Під час спалаху захворюваності в осінньо-зимовий період необхідно звести до мінімуму перебування дитини в місцях скупчення людей.

Повністю виключити хвороби малюка ці заходи не зможуть, але вони можуть допомогти їх мінімізувати.

 

За матеріалами сайту http://mamovediya.com.ua

Що таке проба Манту?

Проба Манту – туберкулінова проба, за допомогою якої досліджується реакція організму на підшкірне введення антигену збудника туберкульозу. Вперше дану пробу провів французький лікар Манту, в честь якого і була названа ця діагностична процедура.

Зазначимо, що проба Манту не є щепленням, це лише діагностичний метод, що дозволяє запідозрити наявність туберкульозної палички в організмі людини.

Коли і як роблять пробу Манту

Пробу Манту роблять, починаючи з однорічного віку дитини. Таку процедуру слід проводити один раз на рік, незалежно від результатів попередніх проб. Антиген збудника туберкульозу вводиться підшкірно в руку, між внутрішньою частиною ліктя і зап'ястям. Після закінчення 72 годин після проведення проби необхідно прийти до лікаря для оцінки реакції.

Реакцію проби Манту оцінюють залежно від діаметра папули, що утворилася на місці введення антигену. В залежності від розмірів папули результати можуть бути:

• позитивними (збільшення реакції Манту);

• негативними;

• сумнівними;

• псевдопозитивними.

Результати реакції Манту у дітей

Результат реакції Манту можна визначити і самостійно через 72 години після підшкірного введення антигену.

Нормальна реакція

Якщо через 3 доби після проби у дитини не виникає почервоніння, а ущільнення не перевищує 1 мм, то це негативна реакція, яка вказує на те, що у дитини все в порядку.

Висновок про нормальну реакцію Манту робиться виходячи з динаміки процесу. З кожним роком розмір ущільнення повинен зменшуватися, і до семирічного віку папула повинна бути майже непомітною.

Сумнівний результат

Якщо ущільнення при реакції Манту не перевищує 4 мм, а в місці ін'єкції утворилося почервоніння, то такий результат прийнято вважати сумнівним.

Позитивна реакція

При розмірі папули більш 5 мм говорять про позитивну реакцію Манту. Іноді позитивна реакція буває гіперергічною – наявність ущільнення розміром понад 17 міліметрів. Крім того, на місці ін'єкції можуть утворюватися гнійнички і виразки. Така реакція може вказувати на місцеве бактеріальне зараження або на можливе зараження туберкульозом.

Хибнопозитивна реакція

Після проведення проби Манту місце ін'єкції не можна мочити і дратувати. В іншому випадку можливий розвиток хибнопозитивної реакції. Заклеювання пластиром також нерідко призводить до появи хибнопозитивних результатів.

Алергічна реакція на пробу Манту

У деяких випадках можливий розвиток алергічної реакції на пробу Манту. Розвитку алергії може сприяти спадковість і схильність дитячого організму до різних алергенів. Причиною алергії на Манту може бути фенол, який у малих (безпечних) дозах входить до складу введеного розчину.

Причини гострого тонзиліту (ангіни) – це віруси ГРВІ, Грипу, бактеріальні інфекції, неспецифічні інфекції (спірохета букаліс, туберкульоз та ін..), вірус ЕБВ, гострий лейкоз та ін

Побічні ефекти від проби Манту

Алергічна реакція при реакції Манту, як правило, розвивається раптово. Симптоми алергії дуже схожі на гостре респіраторне захворювання. Можливе підвищення температури тіла, поява висипань на шкірі, втрата апетиту, загальна слабкість і розвиток анафілаксії.

При виникненні вищезгаданих симптомів необхідно звернутися до лікаря, який призначить відповідне лікування. При алергічних реакціях дитині можуть призначити антигістамінні препарати.

Протипоказання до реакції Манту

Основними протипоказаннями до проведення проби Манту є:

• наявність шкірних захворювань;

• наявність хронічних інфекційно-запальних захворювань, особливо на стадії загострення;

• алергічні реакції;

• епілепсія;

• наявність гострих респіраторних захворювань (застуди, нежиті).

Що таке ацетонемічний синдром (АС)?

Ацетонемічний синдром – хвороба чи спосіб життя?

АС – це патологічний стан, що найчастіше розвивається у дитячому віці і проявляється повторними епізодами блювоти, лихоманкою, запахом ацетону, що походить від малюка і блювотних мас.

Які прояви АС?

• Напади багаторазової нестримної блювоти, які повторюються навіть при спробі напоїти дитину;

• ознаки обезводнення та інтоксикації – блідість з яскравим рум'янцем на щоках, збудження, яке змінюється сонливістю, слабкість, сухість шкіри і слизових;

• лихоманка до 38,5 С;

• запах ацетону, що йде від малюка і блювотних мас.

Чому у дитини може розвинутися АС?

Глюкоза – основне джерело енергії для нашого організму. Однак організм може виробляти глюкозу не тільки з вуглеводів, але і з жирів з утворенням проміжних і побічних продуктів – кетонових тіл («ацетону»). Коли їх кількість збільшується в сотні разів, розвивається АС. Збільшення кетонів у крові може супроводжувати й інші захворювання, діагностувати які може тільки лікар.

Що провокує виникнення АС?

Найчастіше – погрішності в харчуванні: жирна їжа, міцні м'ясні бульйони, ікра, консерви, горіхи, вершкове масло, шоколад. Ацетонемічне блювання може виникнути і при різкому обмеженні харчування: якщо дитина має надлишкову масу тіла, то не варто проводити розвантажувальні дні без лікарського контролю!

При розвитку АС або підозрі на його розвиток необхідно:

• викликати лікаря додому;

• попередити обезводнення – основний принцип долікарської допомоги!

• Не годуйте малюка, якщо він відмовляється від їжі.

• Якщо малюк просить їсти, то дайте чай з сухариком, фруктове пюре, картопляне пюре без масла.

Як діагностувати АС в домашніх умовах?

Діагноз АС може поставити тільки лікар. При повторних епізодах батьки можуть контролювати наявність ацетону в сечі дитини на дому за допомогою тест-смужок, які можна придбати в аптеці.

Тест-смужки дозволяють протягом 1 хвилини визначити ступінь тяжкості стану дитини і вибрати оптимальну тактику дій.

Для цього необхідно занурити тест-смужку в ємність з сечею на 2 секунди і покласти на горизонтальну поверхню. Через 60 секунд, щоб оцінити результат шляхом порівняння кольору смужки з кольором, який нанесено на упаковці.

Наявність кетонів у сечі:

(+ / -, + ) Стан легкого ступеня тяжкості: дитина може залишитися вдома;

(+ + ) Стан середнього ступеня тяжкості: при достатньому досвіді батьків допомогу малюкові виявляється в домашніх умовах, якщо ж цей стан виник вперше – батькам слід звернутися до лікаря за медичною допомогою;

(+ + + і більше) Тяжкий стан: дитина потребує госпіталізації.

Як уберегти дитину від повторного нападу АС?

• Регулярні прогулянки і заняття на свіжому повітрі, але без перевтоми!

• Загартування водними процедурами.

• Сон 8-10 годин, у дошкільнят – обов'язково денний сон.

• Профілактика інфекційних захворювань.

• Суворе дотримання дієти:

- обмеження – м'ясо молодих тварин і птиці, жирні сорти м'яса, копчені продукти, субпродукти, щавель, цвітна капуста, помідори, апельсини, банани, напої з кофеїном і газом, шоколад;

- переваги – рослинно-молочні продукти, каші, свіжі овочі, фрукти, нежирні сорти риби, сир.
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Наші партнери

Счетчик посещений Counter.CO.KZ - бесплатный счетчик на любой вкус!